Президентка Молдови Майя Санду заявила про готовність країни приєднатися до “Коаліції охочих” – ініціативи підтримки України проти агресії РФ. Про це вона сказала 25 квітня на прес-конференції в Кишиневі.
“Молдова солідарна з Україною. Ми готові долучитися до всіх зусиль для миру та безпеки регіону”, – наголосила Санду. Коаліція фокусується на санкціях, гуманітарній допомозі та енергетичній безпеці. Молдова вже надала притулок тисячам українців та транспортувала зерно.
Цей крок посилює позиції Кишинева в ЄС, де Молдова завершила переговори по кластерах. Внутрішньо це консолідує проєвропейські сили після виборів 2025. Опозиція критикує, але підтримка суспільства висока – 55%.
Подія сигналізує про стратегічний поворот: від енергетичної кризи до активної дипломатії.
Ігор Мельников (Igor MELNYKOV), журналіст газети “НЕЗАЛЕЖНИЙ ФОРМАТ”





